Centrum Informatyczne tworzą zarówno specjaliści jak i laicy, dopiero zaczynający przygodę z technologią informacyjną. Dołącz do nas, twórz z nami coś niezwykłego, zdobądź cenne doświadczenie i przekonaj się, że IT może być znakomitą zabawą!

Mecenas KoLibra

w ekonomii interesuje mnie Austriacka Szkoła Ekonomii, w teleinformatyce wykorzystanie technik komunikacyjnych i informacyjnych w administracji publicznej a w sporcie sztuki walk – trenowałem judo, taekwondo i kick-boxing.

DZIAŁALNOŚĆ W STOWARZYSZENIU. W Stowarzyszeniu KoLiber od 2010 roku. Od 2011 roku koordynował projekty Latający Uniwersytet KoLibra i Lekcje Ekonomii dla Dzieci. W 2012 roku był wiceprezesem KoLiber Warszawa. Od czerwca do grudnia 2012 roku był skarbnikiem i I wiceprezesem KoLibra, a 8 grudnia 2012 roku został wybrany na stanowisko Prezesa Stowarzyszenia KoLiber. W 2014 roku był przewodniczeniem Sądu Naczelnego, a aktualnie zajmuje się koordynowaniem Centrum Informatycznego KoLibra.

BIOGRAM. Niepokorny idealista, którego zderzenie w zbyt młodym wieku z konserwatywnym liberalizmem skazało na nieustanną potrzebę zgłębiania i szerzenia wolnościowych idei. Od 1990 roku mieszkał w Puławach, gdzie w wieku 17 lat założył Młodzieżową Sekcję UPR. Działał w niej do października 2009 roku, kiedy to udał się na studencką emigrację na Politechnikę Warszawską by kształcić się na makrokierunku Elektronika, Informatyka i Telekomunikacja. Od 2011 roku pracuje w firmie teleinformatycznej Telsar Sp. z o.o.. Po obronieniu pracy dyplomowej inżynierskiej w 2013 roku zajmuje się przygotowaniem pracy magisterskiej pod tytułem: “Skuteczne wykorzystanie technik komunikacyjnych i informacyjnych w organizacjach pozarządowych”. Od 2015 roku szczęśliwy mąż.

Więcej

Grafiką i tworzeniem stron zainteresowałem się jeszcze w gimnazjum, później stare pasje odżyły, kiedy postanowiłem zmienić studia humanistyczne na informatyczne. Dzisiaj jestem grafikiem, web developerem i programistą aplikacji na platformę Android, który lubi to co robi. Dla KoLibra udało mi się wykonać szereg grafik, plakatów, ulotek, banerów na strony, mam nadzieję przydać się również jako programista PHP, bo to – obok programowania aplikacji na Androida – daje mi największą frajdę.

Więcej

Przedsiębiorca. Militarysta. Wolny czas spędzający przy starym motorze.  W Stowarzyszeniu KoLiber o/Trójmiasto pełniący funkcje członka Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Swoją wiedzą i umiejętnościami wspiera  Centrum Informatyczne KoLibra i Centrum Finansowe KoLibra.

Więcej

Urodzony w 1990 roku w Gdańsku. Absolwent Informatyki na Uniwersytecie Gdańskim, współzałożyciel i były sekretarz Koła Naukowego im. Adama Heydla. Gorący zwolennik współpracy „środowisk antysystemowych”. Zachwycony inicjatywą Marszu Niepodległości, zapalony do pracy na rzecz Ojczyzny widokiem setek polskich patriotów. Dumny katolik. Członek Bractwa Świętego Pawła. Lider Rejonu XV edycji Szlachetnej Paczki. W kręgu jego zainteresowań znajdują się historia najnowsza oraz piłka nożna.

Działał w KoLibrze od lutego 2013 do grudnia 2018. Od września 2013 członek Centrum Informatycznego KoLibra. W grudniu 2013 wyróżniony przez ówczesnego prezesa oddziału za działalność na rzecz lokalnej struktury. Od marca 2014 przewodniczący koła Gdańsk Stowarzyszenia KoLiber. W maju 2014 roku wybrany na prezesa zarządu oddziału Trójmiasto na roczną kadencję.

Podczas swojej prezesury otoczony wspaniałymi ludźmi, dzięki którym Stowarzyszenie KoLiber było organizatorem licznych spotkań, debat, prelekcji, pokazów filmów, akcji ulotkowych, zbiórek pieniędzy. Do swoich największych sukcesów organizacyjnych zalicza zainicjowanie Marszu Pileckiego w Gdańsku (maj 2014) oraz wygrany proces sądowy z Wojewodą Pomorskim (lipiec 2014).

Od czerwca 2015 do października 2015 pełnił funkcję wiceprezesa oddziału Trójmiasto. Od lipca do grudnia 2015 członek Zarządu Głównego jako jego Wiceprezes. Następnie związany z Wielkopolską, gdzie od stycznia 2016 roku do października 2016 pełnił funkcję wiceprezesa oddziału Poznań.

Więcej

Koordynator Centrum IT, członek komisji rewizyjnej oddziału Trójmiasto

Z wykształcenia politolog, z zawodu programista, z poglądów paleolibertarianin. W KoLibrze od października 2013r., wcześniej członek i prelegent Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii w Gdańsku. Koordynator Centrum Informatycznego KoLibra, współautor strony internetowej Stowarzyszenia. Koordynator regionalny Lekcji Ekonomii dla Młodzieży na Trójmiasto, w lipcu 2014r. wyróżniony za szczególne zaangażowanie w projekt. Na Konwencie w grudniu 2014r. odznaczony Skrzydłami KoLibra za wkład w rozwój Stowarzyszenia. Członek komisji rewizyjnej oddziału Trójmiasto. W KoLibrze poznał żonę Marię. Poza tym fan Stanisława Lema, rocka progresywnego i black metalu oraz miłośnik piwa i piwowarstwa.

Więcej

Mecenas KoLibra, laureat Skrzydeł KoLibra

Urodzony w dniu patrona wojowników i rycerzy, roku pamiętnego. Zawsze młody. Z pokolenia co waląc głową w szklany sufit utwardziło ją do tego stopnia, że za nic ma teorie spokoju społecznego, miraże pokory, świadomość akceptacji zgniłych konsensusów. Architekt, designer, codziennie dyrektor, kreatywny dyrektor. Pisze, tworzy, projektuje, czasem gra… na nerwach gra. W Nowodworku – duch niespokojny, potem wiele lat w Londynie. Lubi Warszawę bo nie znosi stagnacji. Kocha zmieniać i mieć wpływ, na genius loci, na szarzyznę, na mentalną nieudolność, na brak logiki.

Jest z Kazimierza, to znacznie więcej niż powiedzieć – że jest z Krakowa, czy z krakowskiego Kazimierza. To konstytuuje, utwardza, zmienia. Pamięta tę dzielnicę jak jeszcze była, a nie tylko stała się. Była czymś więcej niż wylęgarnią lansiarskich bananów, była dzielnicą ludzi przegranych, złamanych, ale pięknych. Dumnych i nieokiełznanych, ludzi bez zgody na system, który niewolił w sobie, na sobie, ponad sobą. Działa, inspiruje, kształtuje – słowem wojownik kreacji. I niech tak pozostanie.

Współtwórca i udziałowiec wielu inicjatyw, happeningów i działań artystycznych, wielokrotnie nagradzany.
Współtwórca portalów Fronda.pl, Rebelya.pl, odpowiedzialny za działania internetowe w Tygodniku Opinii Do Rzeczy.
Uwielbia reklamowe wirusy, działania impulsowe, budowanie przewagi wizerunkowej za pomocą kreacji i idei kreatywnych.
Pisze scenariusze, wiersze, rzeźbi, maluje, rysuje, projektuje.
Od lat usiłuje zapanować nad wewnętrznym chaosem, ma z tym problemy – ale walczy, dzielnie walczy.

Laureat Skrzydeł KoLibra 2001

Amen.

Więcej